19-21 październik, 2017
EXPO XXI Warszawa, Polska
ul. Prądzyńskiego 12/14

31 sierpnia 2017

Najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania w medycynie

Transmisja operacji w czasie rzeczywistym, przedstawienie możliwości mobilnego ultrasonografu mieszczącego się… w kieszeni fartucha lekarskiego czy prezentacja wysokiej klasy drukarki  3D to zaledwie kilka z wielu atrakcji tegorocznych Targów WIHE Hospital. Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w medycynie należą bowiem do najważniejszych zagadnień i znajdują swoje odzwierciedlenie zarówno w ofercie wystawców, jak i wydarzeniach towarzyszących. Międzynarodowe Targi  Medyczne WIHE Hospital odbędą się w dniach 19-21 października  w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wydarzenia  jest  spółka Lentewenc należąca do Grupy ITE – wiodącego organizatora międzynarodowych targów i konferencji na świecie.

Coraz lepsze urządzenia i nowocześniejsze technologie w każdej dziedzinie są wyznacznikiem postępu, w branży medycznej  ich znaczenie jest jednak o wiele ważniejsze. Często wiąże się nie  tylko z wygodą lekarzy, ale przede wszystkim – możliwością ratowania zdrowia i życia pacjentów w sytuacjach skazywanych wcześniej na niepowodzenie.  Na najbliższych  Targach  Medycznych WIHE Hospital nie zabraknie zatem prezentacji nowoczesnych urządzeń i  innowacyjnych rozwiązań, o czym będzie można przekonać się 20 października podczas transmitowanego na żywo zabiegu chirurgicznego przy pomocy nowoczesnej platformy medVC. Urządzenie, jak twierdzi producent, wyznacza nową jakość w telemedycynie i jest szczególnie przydatne podczas takich wydarzeń, jak: kongresy medyczne czy sesje pokazowe chirurgii na żywo. Może być wykorzystywane nie tylko w edukacji medycznej, ale również w  zdalnej współpracy lekarzy czy partnerskich szpitali i przychodni lekarskich.

Nowości będzie znacznie więcej, tym bardziej, że po raz pierwszy część wydarzeń towarzyszących targom będzie powstawać przy współudziale takich partnerów, jak: Grupa LUX MED i Centrum Edukacji Medycznej CEMED. Wiele z prezentacji najnowszego sprzętu stricte medycznego czy wykorzystywanego w medycynie będzie miała miejsce bezpośrednio na stoiskach wystawców, jak np. przedstawienie możliwości ultralekkich noszy wykonanych w włókien węglowych –  mówi Dominika Banaszkiewicz, Project Manager Targów WIHE Hospital.

Okazją do zapoznania się z możliwościami innowacyjnego, mobilnego ultrasonografu Lumify marki Philips będą natomiast warsztaty USG organizowane przez Zakład Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i firmę Philips, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. System Lumify jest praktyczną realizacją idei i myśli sformułowanej w latach sześćdziesiątych XX wieku, że badanie USG jest i będzie w przyszłości kolejnym stetoskopem medycznym i obrazowym przedłużeniem badania fizykalnego.  Założenia stały się faktem. Dziś możemy korzystać z ultrasonografu wygodnego do zabrania ze sobą w celu wykonania badania np. pacjentom  obłożnie chorym, których z wielu przyczyn nie można przetransportować do pracowni USG – mówi prof. dr hab.  n. med. Wiesław Jakubowski, który poprowadzi warsztaty, specjalista z zakresu medycyny nuklearnej, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Warsztaty USG odbędą się drugiego dnia Targów WIHE Hospital, 20 października.

Innowacyjny Produkt Targów WIHE

Tradycyjnie każda firma biorąca udział w tegorocznych Targach WIHE Hospital będzie mogła zgłosić swój innowacyjny produkt do konkursu, którego laureaci otrzymają  dyplom, statuetkę, a także możliwość posługiwania się unikalnym logo „Najbardziej innowacyjny produkt Targów WIHE 2017” we wszystkich materiałach promujących nagrodzony produkt.  Zgłoszone produkty będą oceniane pod względem następujących cech: zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność, łatwość obsługi, znaczenie dla podniesienia jakości i skuteczności opieki medycznej, przyjazność dla środowiska, zgodność z obowiązującymi normami, koszty eksploatacji i serwisu, trwałości wyrobu i długość okresu gwarancji, przyjazność dla pacjenta. Zwycięstwo w  konkursie sprzyja promocji danego produktu, co m.in. podkreśla laureat z roku 2015 –  Otrzymana przez nas podczas targów nagroda wpłynęła na wzrost zainteresowania ze strony potencjalnych klientów, większą rozpoznawalność naszej firmy na rynku krajowym i międzynarodowym oraz bardzo dużą liczbę zapytań ze strony partnerów biznesowych – mówi przedstawiciel firmy SIDLY. Zgłoszenia do tegorocznego konkursu „Na najbardziej innowacyjny produkt WIHE”  przyjmowane są przez organizatora targów do 15 września.

WIHE Hospital to targi branżowe B2B, które z jednej strony stanowią międzynarodową platformę spotkań biznesowych, z drugiej – są doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy merytorycznej podczas licznych konferencji, sympozjów naukowych, szkoleń i warsztatów. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do szeroko pojętej branży medycznej: kadry zarządzającej placówkami medycznymi i lekarzy różnych specjalności, pielęgniarek, ratowników medycznych, dystrybutorów sprzętu medycznego, a także osób współpracujących z branżą medyczną.

Wstęp na targi dla branży jest bezpłatny po dokonaniu obowiązkowej rejestracji na miejscu lub przez formularz dostępny online na www.wihehospital.pl/rejestracja.  Dodatkowe informacje, również na temat zasad uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących targom, znajdują się na stronie organizatora targów www.wihehospital.pl.
Kontakt dla mediów
Beata Bątorek