19-21 październik, 2017
V Międzynarodowe Targi Medyczne
EXPO XXI Warszawa, Polska
ul. Prądzyńskiego 12/14

News

21 lipca 2017

Operacja w czasie rzeczywistym podczas targów WIHE

 
Podczas targów WIHE będzie można obejrzeć zabieg chirurgiczny transmitowany w czasie rzeczywistym. Umożliwi to platforma medVC, którego funkcje i zastosowanie zostaną zaprezentowane na Forum Targowym.

medVC jest interaktywną platformą zdalnej współpracy medycznej umożliwiającą komunikację audio-wideo w czasie rzeczywistym pomiędzy salami operacyjnymi, salami konferencyjnymi i gabinetami lekarskimi. medVC umożliwia przesyłanie wielu równoległych strumieni wideo w wysokiej rozdzielczości pochodzących z kamer operacyjnych, mikroskopów, endoskopów, robotów operacyjnych i innych urządzeń obrazowania medycznego. Ponadto, medVC oferuje zbiór narzędzi ułatwiających zdalną współpracę profesjonalistów medycznych, takich jak zatrzymywanie strumienia wideo, oznaczanie dowolnych fragmentów obrazu, zapisywanie klatek obrazu do repozytorium medycznego, zdalne sterowanie oprogramowaniem medycznym uruchomionym na podłączonych do systemu komputerach (np. przeglądarkami obrazów DICOM), nagrywanie i publikowanie nagrań na portalu medycznym, czy streaming na żywo do Internetu. medVC jest również kompatybilne ze stereoskopowymi (3D) strumieniami wideo pochodzącymi z robotów operacyjnych (np. da Vinci) i endoskopów 3D (Storz, Olympus, ...), które właśnie wchodzą na rynek.
 
medVC pokazuje nową jakość w telemedycynie podczas takich wydarzeń jak kongresy medyczne, targi, czy sesje pokazowe chirurgii na żywo, jednak jego prawdziwa siła leży w możliwości codziennego zastosowania w edukacji medycznej, zdalnej współpracy lekarzy, czy łączenia ze sobą partnerskich szpitali i przychodni lekarskich. medVC wykorzystywany jest już w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Holandii oraz Hiszpanii.
Zapraszamy do zapoznania się z platformą medVC podczas targów WIHE.


SPONSOR FORUM DYSKUSYJNEGO


 
Wsteczimg