Uroda

Co powinniśmy wiedzieć o zabiegu dermapen?

11 grudnia 2020 dermapen Warszawa

Dookoła nas powstaje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Nic dziwnego, postępująca technologia pozwala na wprowadzanie większej ilości nieinwazyjnych zabiegów, a liczba pacjentów rośnie. Jedną z takich terapii jest dermapen. Na czym ona polega i jakich informacji powinniśmy zasięgnąć, zanim się na nią zdecydujemy?

Co to jest zabieg dermapen?

Zabieg dermapen polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami i wprowadzeniu w najgłębsze jej warstwy czynnych substancji odżywczych, które mają na celu przywrócić produkcję włókien kolagenowych, a tym samym odżywić, zregenerować i nawilżyć skórę.

Do zabiegu wykorzystuje się specjalne elektryczne urządzenie wyposażone w głowicę z 12 cienkimi, pulsującymi igiełkami. Częstotliwość wykonania nakłuć wynosi 20 na sekundę, a igły docierają nawet na głębokość 2,5 mm w głąb skóry. Ten mały, poręczny przyrząd do złudzenia przypomina narzędzie do pisania – ołówek, długopis lub marker – a subtelność jego wykonania nie odstrasza pacjentów.

Przed przystąpieniem do zabiegu dermapen skóra pacjenta musi być odpowiednio przygotowana. W tym celu usuwa się z niej wszystkie zanieczyszczenia. Następnie lekarz aplikuje maść znieczulającą. Sam zabieg składa się z trzech etapów.

W pierwszym etapie w nakłuwanej skórze powstaje szereg mikrourazów, co automatycznie stwarza warunki do produkcji kolagenu (nakłucia są mikroskopijne; wbrew obawom pacjentów, po zabiegu nie zostają żadne ślady), pobudzane są fibroplasty.

Etap drugi to proces powstawania elastyny oraz proteoglikanów. W ostatniej fazie skóra robi się bardziej jędrna i elastyczna, pory ulegają zwężeniu, a blizny spłyceniu.

Kiedy można poddać się zabiegowi dermapen?

Wskazaniami do oddania się zabiegowi dermapen są:

– cellulit;
– rozstępy;
– blizny i znamiona;
– zmarszczki;
– rozszerzone pory;
– zwiotczała, matowa skóra;
– nadmierna utrata włosów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby iniekcja była wykonana na delikatnej i cienkiej skórze. Pod żadnym pozorem zabiegu nie można stosować u pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową. Dermapen nie jest wskazany także u kobiet w ciąży oraz osób walczących z opryszczką lub zaawansowanym trądzikiem.

Jakie są efekty zabiegu dermapen?

Urządzenie dermapen przyczynia się do wielu pozytywnych zmian w obrębie skóry. Pierwszy efekt widoczny jest już po kilku dniach od zakończenia zabiegu. Skóra wygląda na gładszą i lepiej odżywioną. Zmarszczki nie wydają się już głębokimi bruzdami, a przebarwienia w znacznym stopniu zostają zredukowane, co widać gołym okiem.

Ten zabieg dermatologiczny można wykonać w każdej klinice medycyny estetycznej. Dermapen Warszawa jest dozwolony nawet u bardzo młodych osób.

Kamienie szlachetne
koreańskie kosmetyki do skóry