Dlaczego warto postawić na lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe cieszą się dużą popularnością. Jednak wciąż wiele osób nie jest do nich przekonanych. Dlaczego? Powodów jest kilka. Zwykle jest to kwestia przyzwyczajenia do klasycznych lakierów. Druga sprawa to wymagania dotyczące wykonywania manicure hybrydowego. Jeszcze inna kwestia dotyczy występujących uczuleń. Jednak wszystkie te aspekty nie są do końca słusznymi argumentami przy odrzucaniu lakierów hybrydowych. Dlatego dzisiaj zajmiemy się zaletami lakierów hybrydowych. Dlaczego warto je stosować mimo niektórych przeciwności? Jeśli chcesz się przekonać do hybryd – koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Czy lakiery hybrydowe są bardziej wymagające od tradycyjnych lakierów?

Ta kwestia często jest poruszana. Może się wydawać, że lakiery hybrydowe są bardziej wymagające. Jednak patrząc na to z szerszej perspektywy – wcale tak nie jest. Owszem, na początku swojej przygody z manicure hybrydowym potrzebne jest kilka dodatkowych elementów. Trzeba wyposażyć się w lampę, aceton, odpowiednie waciki, blok polerski, bazę, top itp. Jednak jest to jednorazowy zakup. Jedynie zużywające się produkty trzeba dokupić, ale nie są one wcale drogie. Dlatego można stwierdzić, że lakiery hybrydowe nie są wcale bardziej wymagające od tradycyjnych. Co więcej, lakiery tradycyjne dłużej schną i trzeba uważać, gdy zasychają w buteleczkach. Lakiery hybrydowe po utwardzeniu są od razu gotowe!

Czy lakiery hybrydowe mogą uczulać?

W tym przypadku wszystko zależy od predyspozycji danej osoby. Tak samo, jak lakiery hybrydowy może uczulić, może tak się też stać z odżywką do paznokci lub zwykłym lakierem. Lakiery hybrydowe mają taką formułę, która może niekorzystnie wpłynąć na niektóre osoby. Jednak wystarczy sprawdzić, czy po pewnym czasie występuje swędzenie lub pieczenie na paznokciu. Jeśli nie, możemy spokojnie wykonywać hybrydy!

Czy warto przerzucić się z lakieru tradycyjnego na hybrydowy?

Lakiery hybrydowe mają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim manicure wytrzymuje nawet do 3 tygodni! Dodatkowo przez cały czas wygląda jak dopiero co wykonany. Lakiery hybrydowe mają także dużo więcej odcieni, wzorów i wykończeni. Dają nam więc większe pole do manewru jeśli chodzi o wzorki i różnego rodzaju pomysły. Dodatkowo, przy lakierach hybrydowych nie musimy obawiać się, że paznokcie jeszcze nie wyschły. Po utwardzeniu w lampie są w 100% suche! Warto więc postawić na manicure hybrydowy. Szczególnie, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas! To świetna opcja dla zabieganych osób oraz takich, które lubią tworzyć różne cuda na swoich dłoniach!

You may also like...