Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Kosmetyczka – co powinna zawierać?

23 lutego 2022 makijaż na lato

Któż z nas nie kocha lata? Słońce, wysokie temperatury i wakacje, podczas których wreszcie udajemy się na zasłużony odpoczynek. Ta pora roku szczególnie potrafi jednak dać się we znaki. Co powinno znaleźć się w damskiej kosmetyczce, aby makijaż utrzymał się cały dzień?

Tusz wodoodporny

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez podkreślenia oczu maskarą. Latem, gdy powszechnie korzysta się ze zbiorników wodnych, a i deszcz potrafi nas nieraz zaskoczyć, przydatnym kosmetykiem będzie tusz wodoodporny. Nawet jeśli rzęsy będą miały kontakt z wodą, maskara pozostanie nienaruszona.

Kosmetyczka damska

Bibułki matujące

Makijaż na lato powinien być lekki i naturalny. Mimo to wiele kobiet, które Matka Natura obdarzyła tłustą cerą, wciąż narzeka na mało estetyczny wygląd skóry, która latem wytwarza nadmierną ilość sebum. Efekt? Twarz błyszczy się, a to idealne warunki do powstawania zaskórników i wyprysków.

Idealnym rozwiązaniem są bibułki matujące – małe chusteczki, które, przyłożone do skóry, odświeżają ją oraz wchłaniają nadmiar sebum. Twarz wygląda na świeższą i zdrowszą, a makijaż dłużej się na niej utrzymuje. Co ciekawe, bibułki matujące można przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy w tym celu użyć… papieru śniadaniowego.

Ochrona ust

Latem, aby skóra nie uległa poparzeniu, pamiętamy z reguły o smarowaniu pleców, ramion, nóg i twarzy, ale zapominamy o… ustach. Tak, wargi również narażone są na szkodliwe działanie promieni UV. W każdej damskiej kosmetyczce powinna zatem znaleźć się pomadka ochronna.

littlepleasures.pl

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pościel dla dzieci
makijaż na lato
zdrowe odżywianie

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe odżywianie