Krwawiące dziąsła – jaką wybrać pastę?

Krwawiące dziąsła nie są rzadkim problemem. Z takimi dolegliwościami boryka się wiele osób niezależnie od wieku. Na szczęście istnieją preparaty, które pomagają poradzić sobie z krwawieniem dziąseł. Jak dobrać odpowiednią pastę?

Jakie są przyczyny krwawiących dziąseł?

Krwawienie dziąseł może mieć związek z różnymi czynnikami. Najczęściej problem ten wynika z niewłaściwej higieny, która prowadzi do wystąpienia próchnicy czy kamienia nazębnego. Krwawienie jest także jednym z objawów zapalenia ozębnej, stanów zapalnych dziąseł i paradontozy.

Problem ten może być też związany z chorobami autoimmunologicznymi i metabolicznymi. Z krwawieniem dziąseł często borykają się diabetycy czy osoby chore na krzepliwość krwi.

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej a krwawienia dziąseł

Krwawiące dziąsła bardzo niekiedy wiążą się z nieprawidłową higieną jamy ustnej. Często źródłem problemu jest używanie zbyt szorstkiej, twardej szczoteczki, która rani miękkie tkanki. Do pojawienia się krwawienia może doprowadzić również zaniedbywanie czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

Nie wszystkie osoby wiedzą, że nadmierna higiena także może doprowadzić do pojawienia się krwi w trakcie mycia zębów. Zbyt częste i intensywne szczotkowanie na linii dziąseł często powoduje ich uszkodzenie.

Pasta na krwawiące dziąsła

Niekiedy powodem pojawienia się krwawienia jest stosowanie niewłaściwej pasty – ze zbyt dużą ilością cząsteczek ścierających czy alkoholu. Jeśli zauważysz u siebie podobny problem, postaw na preparaty do wrażliwych dziąseł. Takie produkty nie zawierają składników drażniących. Substancje w nich zawarte mogą pomóc złagodzić podrażnienia i zahamować krwawienie.

Pasty na krwawiące dziąsła mogą być wykorzystywane także w celach profilaktycznych. Bazują na składnikach, które wspierają ochronę tkanek przed podrażnieniami. Mogą pomóc wzmocnić dziąsła i zwiększyć ich odporność na uszkodzenia mechaniczne – informuje specjalista z firmy SUNSTAR, oferującej pasty do zębów na krwawiące dziąsła i wiele innych preparatów do higieny jamy ustnej.

Dlaczego warto stosować pasty na krwawiące dziąsła?

Szczoteczka z krwią w umywalce

Pasty na krwawiące dziąsła mogą być wykorzystywane przez osoby w różnym wieku, a także kobiety w ciąży, u których obrzęki i stany zapalne pojawiają się dość często. Preparaty te nie zawierają alkoholu i substancji drażniących. Składniki past na krwawiące dziąsła mogą pomóc pozbyć się bolesności, opuchlizny i stanów zapalnych.

Co zawierają pasty do zębów na krwawiące dziąsła?

Pasty do zębów na krwawiące dziąsła zawierają przede wszystkim substancje, które mogą pomóc złagodzić stany zapalne. Często bazują na surowcach roślinnych, jak np. aloes. Niektóre z nich są wzbogacone witaminami – zwłaszcza z grupy B i witaminę E. W skład past do zębów na krwawiące dziąsła zwykle wchodzi też chlorek cetylopirydyny. Może pomóc ograniczyć odkładanie się płytki nazębnej i zneutralizować toksyny w jamie ustnej.

Czego unikać w pastach do zębów przy problemie krwawiących dziąseł?

Niektóre substancje stosowane w pastach do zębów mogą przyczynić się do wystąpienia krwawienia dziąseł lub pogłębienia już istniejącego problemu. Mowa tu o alkoholu, mocnych detergentach, jak SLS, czy drobinkach ścierających.

Materiał zewnętrzny

You may also like...