Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dlaczego warto całkowicie zrezygnować z palenia papierosów?

26 maja 2022


Uzależnienie od nikotyny pociąga za sobą wiele konsekwencji natury zdrowotnej, lecz jest także dużym zagrożeniem dla naszego portfela. Choć rzucenie palenia nie jest łatwym zadaniem, korzyści wynikające z rezygnacji z nikotyny widoczne są już w kilka dni od wypalenia ostatniego papierosa. Dlaczego warto całkowicie zrezygnować z palenia?

Korzyści zdrowotne, wynikające z rzucenia palenia

Rzucenie palenia przynosi szereg korzyści, mających przede wszystkim wymiar zdrowotny. Co ciekawe, papierosy oddziałują nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Tymczasem, rezygnując z palenia:

– oczyszczają się płuca oraz oskrzela,

– poprawie ulega krążenie krwi,

– wyostrzają się zmysły,

– poprawie ulega kondycja fizyczna.

Warto zwrócić uwagę na to, jak rzucenie nikotyny wpłynie na stan zdrowia naszej skóry. Cera palaczy jest zwykle susza, mało elastyczna i matowa. Natomiast w krótkim czasie od rzucenia palenia skóra zyskuje blask, staje się bardziej jędrna i elastyczna. To sprawia, że wygląda o wiele zdrowiej. Rzucenie palenia ma również niemały wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Nie czujemy się już niewolnikami papierosów, uczmy się również radzić sobie ze stresem na inne sposoby. Łatwiej jest nam kontrolować emocje, w szczególności te negatywne. W chwilach zdenerwowania nie czujemy potrzeby sięgnięcia po papierosa, której niezaspokojenie może w skrajnych przypadkach skutkować wybuchem agresji.

Dlaczego warto rzucić palenie?

Korzyści z rzucenia palenia mają wymiar nie tylko zdrowotny, ale również finansowy. Warto zastanowić się, ile przeciętnie wydajemy na papierosy w ciągu miesiąca? Zazwyczaj palacze zostawiają w sklepach nawet kilkaset złotych miesięcznie, co daje kilka tysięcy w ciągu roku. Za te pieniądze można z powodzeniem wyjechać na wakacje, przeprowadzić mały remont mieszkania czy sprawić radość ukochanej osobie, kupując jej prezent. Miejmy też na uwadze, że za palaczem zawsze ciągnie się nieprzyjemny zapach nikotyny, który przesiąka ubranie, a nawet rzeczy osobiste. Rzucając papierosy, możemy postawić na ulubione perfumy, a nie przykry zapach, który towarzyszył nam przez długie lata. Natomiast przerwę w pracy „na papierosa” możemy zamienić na krótką rozmowę ze współpracownikami. Oczywiście, wszystkie te korzyści widoczne są w dłuższym okresie czasu. Dla nałogowego palacza rezygnacja z papierosów jest trudnym zadaniem, a najgorszych jest pierwszych kilka dni bez palenia. Przetrwać je pomoże Recigar – https://recigar.pl/. Warto sięgnąć po wspomaganie, tak aby raz na zawsze, całkowicie zrezygnować z palenia papierosów.

Artykuł sponsorowany

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

środki na potencję bez recepty
Mizofonia
Badania prenatalne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Badania prenatalne