Na czym polega drenaż limfatyczny?

22 marca 2022 drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to określenie stosowane podczas opisu masażu ciała, którego zadaniem jest pobudzenie krążenia limfy i krwi. Wykonywany jest przede wszystkim wtedy, gdy pojawia się potrzeba ujędrnienia skóry. Często jest też opisywany jako skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu.

Charakterystyka drenażu limfatycznego

Masaż bazuje na uciskaniu oraz pocieraniu skóry z wykorzystaniem zróżnicowanych technik i specjalistycznych ruchów. Może być wykonywany na kilka sposobów, jego naczelnym celem niezmiennie pozostaje jednak przepchanie nagromadzonej limfy po to, aby zlikwidować obrzęk, a jednocześnie poprawić krążenie. Drenaż może dotyczyć zarówno twarzy, jak i innych części ciała. W obu przypadkach przynosi przy tym znakomite rezultaty. Twarz staje się pod jego wpływem bardziej promienna, z ciała zaś znikają nawet te obrzęki, które mają charakter zapalny.
W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, jakim możemy się poddać w gabinecie kosmetycznym, drenaż limfatyczny jest opisywany jako bardzo przyjemne doświadczenie. Pacjenci mogą się zrelaksować podczas jego wykonywania, mają też pewność, że zabieg okaże się korzystny z perspektywy całego ich organizmu. Oczywiście, skuteczność drenażu limfatycznego uzależniona jest od co najmniej kilku czynników, w tym również od poziomu doświadczenia, jakim może się pochwalić osoba odpowiedzialna za jego wykonanie.

Drenaż limfatyczny i jego skuteczność

Ta szczególna technika masażu jest w stanie korzystnie oddziaływać na ludzką skórę na wiele sposobów. Jej najważniejszym zadaniem jest jednak pobudzenie krążenia limfy i krwi. Stymulacja właściwych punktów zlokalizowanych na ciele pacjenta przyczynia się do tego, że poprawia się praca komórek, a one same są lepiej odżywione. I choć masaż limfatyczny kojarzony jest z zabiegiem wpływającym korzystnie przede wszystkim na nasz wygląd, okazuje się, że jest w stanie oddziaływać również na organy wewnętrzne. To także jedna z ciekawszych propozycji skierowanych do wszystkich tych osób, które chcą poprawić metabolizm tkanki tłuszczowej.

Drenaż limfatyczny – przeciwwskazania

Drenaż limfatyczny to skuteczny zabieg, nie oznacza to jednak, że może mu się poddać każdy. Przeciwwskazaniem dla niego są przede wszystkim stany zapalne oraz widoczne na skórze rany i uszkodzenia. W przypadku masażu twarzy dodatkowym ograniczeniem może być wykonany niedawno zabieg usunięcia zęba, a także stany ropne migdałów. Masażu nie powinni też wybierać pacjenci, którzy zmagają się z problemem nadczynności tarczycy oraz wysokiego nadciśnienia tętniczego.

Czy witamina d pomaga w depresji
środki na potencję bez recepty

środki na potencję bez recepty