Strona główna
Działalność medyczna
Tutaj jesteś

W jakie meble wyposażyć gabinet dentystyczny i gdzie je kupić?

5 maja 2021 gabinet dentystyczny

Wizyty u dentysty zwykle nie wywołują najprzyjemniejszych uczuć. Problemem może być stan naszego uzębienia, który wymaga poważnych interwencji, ale także nie dość uważne zachowanie stomatologa, korzystanie przez niego z przestarzałych metod bądź niezbyt wygodne wyposażenie jego gabinetu. Tę ostatnią kwestię może rozwiązać wybór odpowiednich mebli. W gabinecie powinny bowiem pojawić się specjalistyczne elementy, które będą wspierać komfort pacjentów, ale także usprawniać pracę samego dentysty. Dobrze wyposażony gabinet będzie postrzegany jako nowoczesne miejsce, do którego nie będzie się wracać ze strachem. Podpowiadamy więc, jak dobrać funkcjonalne meble gabinetowe.

Jakie cechy wyróżniają meble do gabinetów stomatologicznych?

Biorąc pod uwagę zasady związane z higieną i wytyczne sanitarne, w gabinetach dentystycznych obowiązują reguły podobne do tych, jakie powinny być przestrzegane w przychodniach lekarskich, klinikach czy innych placówkach medycznych. Dlatego dobierając meble do takich miejsc trzeba mieć na uwadze cechy, które charakteryzują meble medyczne, które możesz kupić na https://mixdent.pl/pl/.

Meble do gabinetów dentystycznych muszą być więc odporne na wodę. Dotyczy to przemakania i nasiąkania cieczą, z którą większość z nich ma regularny kontakt. Wiąże się to ściśle również z odpornością na korozję oraz działanie wszelkich środków używanych przez stomatologa. Dotyczy to także promieniowania ultrafioletowego, które jest tam obecne na przykład za sprawą lamp polimeryzacyjnych.

Ważne, by wyposażenie gabinetu stomatologicznego (sprawdź na https://mixdent.pl/pl/62-meble-gabinetowe) można było łatwo utrzymać w czystości. Z tego powodu meble muszą być wykonane z materiałów, które umożliwiają ich łatwe i bezproblemowe czyszczenie. Istotne jest również to, by były w pełni sterylne i nie zatrzymywały się na nich żadne mikroorganizmy, jak na przykład bakterie. Różni producenci osiągają taką jakość swoich wyrobów na różny sposób, przepisy nie definiują tego zbyt precyzyjnie, ale nie ma tu miejsca na półśrodki.

Jakie meble powinny się znaleźć w gabinecie dentystycznym?

Znając wymagania stawiane meblom można przystąpić do ich kompletowania. Centralnym punktem każdego gabinetu jest tak zwany unit dentystyczny. Pod tą nieco obco brzmiącą nazwą kryje się fotel, na którym usadawia się pacjent, a także wszystko to, co znajduje się wokół niego: stolik lekarza, stolik asysty, blok spluwaczki czy pakiet kontroli higieny. Nowoczesne unity stomatologiczne posiadają także panel sterowania, który pozwala na dokładne ustawienie żądanych kątów nachylenia poszczególnych elementów i pełną kontrolę stomatologa nad swoim otoczeniem.

Unit to jednak nie wszystko, część stomatologów dokupuje zresztą poszczególne elementy wyposażenia osobno. Do przydatnych mebli należy między innymi asystor stomatologiczny w formie poręcznej szafki z szufladami na kółkach. Pracę usprawnią także stoliki zabiegowe na stelażu, które pomieszczą wszelkie wolnostojące urządzenia, które są potrzebne dopiero przy nieco bardziej skomplikowanych zabiegach. Ważne będą także ruchome wózki do urządzeń medycznych, a także organizery i wkłady do asystora. Dopiero pełen zestaw mebli gabinetowych pozwala na efektywną organizację przestrzeni i pracy stomatologa.

Gdzie kupić meble do gabinetów stomatologicznych?

Choć mogłoby się wydawać, że część mebli do gabinetu stomatologa – zwłaszcza takich jak asystory czy stoliki – można kupić w zwykłych sklepach meblowych, nie jest to polecane rozwiązanie. Tego typu produkty mogą bowiem nie wytrzymać kontaktu z wodą czy środkami medycznymi, nie zapewnią też czystości mikrobiologicznej. Zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem jest skorzystanie z oferty hurtowni stomatologicznej. Można tam znaleźć zarówno unity stomatologiczne z wyposażeniem, jak i wszelkie potrzebne sprzęty do skompletowania wyposażenia z pojedynczych elementów.

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

odzież dla pielęgniarek
łóżka
Nowoczesne łóżka medyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne łóżka medyczne