Działalność medyczna

Łóżka rehabilitacyjne – wynajem, refundacja NFZ, dofinansowanie PCPR

27 września 2022 łóżka

Łóżka rehabilitacyjne, to specjalistyczny sprzęt medyczny stworzony z myślą o osobach wymagających czasowej, bądź stałej rehabilitacji, ze względu na problem z mobilnością powstałej np. na skutek urazu lub pogłębiającej się choroby. Łóżka dają możliwość szybszej rekonwalescencji i usprawnienia procesu samodzielności pacjenta, dlatego są uważane jako jeden z cenniejszych akcesoriów medycznych.

Poznaj funkcje i mechanizm działania łóżek rehabilitacyjnych oraz ich najpopularniejsze modele. Zapoznaj się z zasadami uzyskania dofinansowania na ten wyrób medyczny i dowiedz się, czy wynajem łóżka rehabilitacyjnego jest opłacalny.

Łóżka rehabilitacyjne SKIB-MED – zapoznaj się z ofertą sklepu

Łóżko medyczne stwarza idealne warunki do opieki i działań pielęgnacyjnych nad pacjentem. Dlatego niezwykle istotny jest dobór modelu kompatybilnego z zaawansowaniem schorzenia przyszłego użytkownika łóżka. Z myślą o swoich klienta SKIB-MED zapewnia bogatą ofertę rehabilitacyjnego sprzętu medycznego, wśród których znajdziesz modele tj.:

• Burmeier Dali –  model o prywatnym, przytulnym wyglądzie. Sterowane bezprzewodowym pilotem w dużym stopniu odciąża opienuka – idealne do opieki domowej, jak i w specjalistycznych placówkach. Model posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci barierek, minimalizując ryzyko upadku nawet wśród pobudzonych pacjentów.
  • Luna Basic 2 – idealny dla pacjentów częściowo unieruchomionych. Płynna, elektroniczna regulacja poszczególnych segmentów łóżka oraz podwieszony pomocniczy trójkąt w znacznym stopniu ułatwia zmianę pozycji, bez konieczności zaangażowania osób trzecich. Łóżko posiada również funkcję regulacji zawieszania leżą niezbędnej podczas uruchamiania i mobilizacji pacjenta.

Warto zaznaczyć, że do łóżek medycznych zalicza się łóżka przeciwodleżynowe, które dzięki specjalistycznemu materacowi imitują pracę tkanek i pobudzają krążenie. Powyższe modele znajdziesz na SKIB-MED.pl.

Łóżka

Komu przysługuje łóżko rehabilitacyjne?

Należy tutaj podkreślić, że jedyną możliwością otrzymania wsparcia finansowego ze środków publicznych na zakup łóżka jest dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przysługuje ono osobom niepełnosprawnym posiadającym ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Innym, bardzo opłacalnym finansowo sposobem, dzięki któremu możesz nabyć łóżko rehabilitacyjne na określony czas, jest usługa, jaką oferuje wypożyczalnia medyczna.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego SKIB-MED – w trosce o twoje zdrowie

SKIB-MED to ceniony, znany na lubelszczyźnie sklep medyczny, prosperujący również jako wypożyczalnia. Łóżka rehabilitacyjne przed wykonaniem usługi są każdorazowo sprawdzane i konserwowane tak, aby w Twoje ręce trafił bezawaryjny egzemplarz. Ponadto, specjaliści od SKIB-MED oferują osobom zainteresowanym bezpłatną konsultację, podczas której wspólnie z klientem rozważane są najlepsze dla pacjenta rozwiązania. Dzięki temu wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego na terenie miasta Lublin nie jest trudne. W celu uzyskania szczegółowych informacji skonsultuj się z przedstawicielem firmy lub wejdź na stronę SKIB-MED.pl.

odzież dla pielęgniarek
łóżka