Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Skuteczne ćwiczenia na kobiece uda i pośladki

26 sierpnia 2022 Skuteczne ćwiczenia


Ćwiczenia na pośladki i uda są różne. Jeśli do tej pory kojarzyły Ci się tylko z treningiem kulturystycznym, to czas zderzyć te wyobrażenia z rzeczywistością. Jako kobiecie na pewno zależy Ci na wyszczupleniu ud, w dalszej kolejności na ich wizualnym wygładzeniu. Musisz mieć świadomość, że ćwiczenia na nogi jak najbardziej pomagają osiągnąć pożądany efekt. istotne jest jednak to, aby je odpowiednio dobrać. Ponadto aktywność fizyczną warto dodatkowo wesprzeć dobrze zbilansowaną dietą. Ćwiczenia dzielimy na takie, które powodują przyrost masy mięśniowej, ale też na te, które zwiększają jej wytrzymałość i siłę oraz ją wysmuklają. Mięśnie ud można zarówno wzmocnić, jak i wyrzeźbić. 

Ćwiczenia na uda i pośladki dla kobiet

Należy pamiętać, że nawet najlepiej dobrane ćwiczenia na wysmuklenie ud i pośladków nie będą efektywne, jeśli nie zadbasz przy tym o dobrze zbilansowaną dietę. Jeśli nie wiesz, jak ją skomponować, możesz skorzystać z pomocy fachowców, których znajdziesz na https://deepbreath.pl/. Jeśli Twoje uda pokrywa gruba warstwa tkanki tłuszczowej, musisz ją spalić, żeby uda były szczuplejsze. Jak zrzucić uda? Oczywiście trenując, ale także zdrowo jedząc. Przede wszystkim należy być na lekkim deficycie kalorycznym, aby można było spalać tkankę tłuszczową. Jeśli dana osoba nie ma dużej nadwagi, to nie musi od razu wdrażać rygorystycznej diety. Duże rezultaty można osiągnąć obcinając dzienne spożycie kalorii o około 500. 

Ćwiczenia 2w1, czyli na uda i pośladki

Podczas ćwiczenia mięśni ud bardzo często angażowane są również pośladki. Trudno o efektywniejsze ćwiczenia niż przysiady w wielu różnych formach. Osoby początkujące nie potrzebują nawet do nich żadnego sprzętu. Wystarczy, że zaopatrzą się w gumy mini band, które są hitem ostatnich lat. Nie dość, że nie są one drogie, to świetnie sprawdzają się w swojej roli. Poza przysiadami można wykonywać wznosy nóg w leżeniu bokiem, a także różne warianty mostka. Ćwiczeń do wyboru jest tak naprawdę cała masa. Szkopuł tkwi jednak w detalach, a dokładniej w technice wykonywania danych ćwiczeń. Jeśli nie wykonuje się ich poprawnie, można doprowadzić do kontuzji i ogólnego zniechęcenia się do trenowania. Więcej ćwiczeń na uda i pośladki znajdziesz na https://deepbreath.pl/pl/n/12

Jak utrwalić efekty ćwiczenia ud i pośladków?

Należy wiedzieć, sam ciężki trening ud i pośladków nie wystarczy i w dłuższym okresie czasu może nie dawać takich efektów. Niekiedy rezultaty mogą być nawet odwrotne od założonych celów. Dzieje się tak, ponieważ bardzo wiele osób zapomina o podstawie, czyli rozgrzewce przed ćwiczeniami. Nierozciągane mięśnie pod wpływem samego treningu siłowego albo wytrzymałościowego będą rozrastać się na boki oraz nadmiernie przykurczać. Dlatego też należy pamiętać zarówno o rozgrzewce przed treningiem, jak i rozciąganiu po jego wykonaniu. 

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

środki na potencję bez recepty
Mizofonia
Badania prenatalne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Badania prenatalne