Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Pęcherz moczowy – najważniejsze informacje

19 października 2022 Pęcherz moczowy

Układ moczowy pełni niezwykle ważną rolę w ludzkim ciele. To on jest bowiem odpowiedzialny za usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Jednym z jego kluczowych elementów jest pęcherz moczowy, który, najprościej rzecz ujmując, zajmuje się przechowywaniem oraz wydalaniem moczu. Niestety, sporo kobiet oraz mężczyzn uskarża się na rozmaite problemy z jego funkcjonowaniem. Jak rozpoznać, że to właśnie ten narząd, przy pomocy bólu, wysyła sygnał, że coś jest nie tak?

Gdzie dokładnie się znajduje i w którym miejscu boli pęcherz moczowy?

Choć mogłoby się to wydawać dość oczywiste, wiele osób nie do końca wie, gdzie znajduje się pęcherz moczowy. Od tego należy zacząć aby móc określić, czy to na pewno on jest źródłem dyskomfortu. Zlokalizowany jest w dolnej części brzucha, jednak u kobiet znacznie niżej niż u mężczyzn. U pań znajduje się między macicą a odbytem, w miednicy. Gdy jest wypełniony, przybiera zaokrąglony kształt i uwypukla się, przez co jest widoczny ponad spojeniem łonowym. U panów z kolei ulokowany został w miednicy mniejszej, z przodu odbytnicy. Dysponując tymi informacjami nawet ci, którzy nie czują się biegli w znajomości ludzkiej anatomii, będą już posiadali pewną orientację i szybciej dokonają wstępnej oceny swojego stanu zdrowia. Jeżeli chodzi o pęcherz moczowy gdzie boli uzależnione jest od tego, z jakim schorzeniem zmaga się dana osoba. Wyróżnia się między innymi:

  • zapalenie pęcherza moczowego
  • urazy pęcherza moczowego
  • nowotwór pęcherza moczowego.

W przypadku pierwszej choroby występuje pieczenie podczas oddawania moczu oraz ból w podbrzuszu, w tak zwanej okolicy nadłonowej i intensywne parcie na pęcherz. Alarmujące są także zbyt częste wizyty w toalecie. Podobne objawy posiada nowotwór, gdzie dodatkowo pojawia się krew oraz trudność z oddaniem moczu. Gdy zaś narząd dozna urazu, pacjentowi towarzyszą dolegliwości odczuwane głównie w obszarze miednicy. Panowie mogą również zaobserwować obrzęk członka oraz moszny. Więcej danych na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://chlonne24.pl/blog-section/Pecherz-moczowy-charakterystyka-i-choroby. Warto podkreślić, że odpowiednia diagnostyka stanowi klucz do sukcesu i nie wolno bagatelizować tego, co odbiega od normy. Już po zauważeniu pierwszych niepokojących reakcji zachodzących w ciele warto skonsultować się ze specjalistą i udać na badania. Po zapoznaniu się z ich wynikami, lekarz dobierze odpowiednie leki na pęcherz moczowy, które przyniosą ulgę i pomogą powrócić do zdrowia, odzyskać dobre samopoczucie a także komfort psychiczny. Czas jest niezwykle cenny.

Pozbyć się problemów z pęcherzem moczowym

Należy pamiętać o tym, że metody farmakologiczne to nie wszystko. Istnieje wiele innych sposobów na wyeliminowanie bólu czy tak nieprzyjemnych objawów jak nietrzymanie moczu. Najważniejsze jest to, by nie odczuwać wstydu i nie izolować się od otoczenia. Nawet zmagając się z tego rodzaju dolegliwościami można żyć pełnią życia i robić wszystko to, co wcześniej. Wystarczy zaopatrzyć się w wysokiej klasy majtki chłonne dostępne na stronie https://chlonne24.pl/ oraz uzbroić w cierpliwość. Znakomitym pomysłem będzie rozpoczęcie treningów mięśni dna miednicy, by je wzmocnić i zmniejszyć tym samym ryzyko popuszczania moczu. Nie zaszkodzi ograniczenie spożywania napojów z dużą zawartością kofeiny, które sprawiają, że pęcherz moczowy wypełnia się znacznie szybciej i przejście na dietę odchudzającą w przypadku osób otyłych. Gdy można sobie na to pozwolić, rozsądnie będzie również zrezygnować z ciężkiej pracy fizycznej na rzecz tej, która w mniejszym stopniu obciąża organizm.

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

środki na potencję bez recepty
Mizofonia
Badania prenatalne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Badania prenatalne