Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Fitosterole i ich właściwości

20 grudnia 2019

Fitosterole mają wyjątkowy wpływ na nasz organizm, a regularnie dostarczane do naszego organizmu, pomogą nam utrzymać dobrą formę. Po jakie produkty warto sięgać, by móc skorzystać z ich wsparcia?

W jaki sposób sterole roślinne mogą wpływać na ogólny stan zdrowia każdego z nas?

Fitosterole mogą się okazać cennym wsparciem w walce z tak groźnym problemem, jakim jest zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu. Wiadomo też, że sterole roślinne mogą się wykazać dużą skutecznością w walce z wolnymi rodnikami, których nadmierna ilość w organizmie może stać się przyczyną wielu poważnych problemów ze zdrowiem. Fitosterole mają jednocześnie bardzo dobry wpływ na stan naszej skóry, gdyż wolne rodniki są jedną z głównych przyczyn problemów z przedwczesnym starzeniem się. Ich obecność w diecie sprawia, iż skóra staje się bardziej elastyczna, a jej lepsze nawilżenie sprawia, iż pierwsze zmarszczki przestają być aż tak wielkim problemem.

Po jakie produkty spożywcze powinniśmy sięgać, by zdrowa dieta dostarczyła nam sporych ilości tych wartościowych składników odżywczych?

Wiadomo, że sterole roślinne pojawiają się w produktach z pełnych ziaren zbór oraz w wielu popularnych olejach roślinnych (m. in. w oleju słonecznikowym oraz w oliwie z oliwek). Sezam, słonecznik, orzechy – oto kolejne składniki diety, w których fitosterole pojawiają się w większych ilościach. Cennym dodatkiem do zdrowej diety będą też nasiona roślin strączkowych oraz warzywa i owoce. Takie składniki sprawią, że zdrowa dieta pomoże nam w codziennej walce o utrzymanie zdrowia i dobrej formy, a jednocześnie pozwoli nam cieszyć się smakiem wielu smacznych i wartościowych posiłków.

zdrowiewruchu.pl

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

środki na potencję bez recepty
Mizofonia
Badania prenatalne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Badania prenatalne