Szukasz materaca dla siebie? Pamiętaj: kupuj świadomie!

Masz już zaplanowany budżet na zakup materaca, ale nie jesteś zdecydowany co do konkretnego modelu? Zajrzyj do naszego poradnika, aby dowiedzieć się więcej na temat każdego rodzaju i w pełni świadomie dokonać trafnego wyboru.

Lekarze nie mają wątpliwości co do tego, że dobry sen stanowi jedną z najskuteczniejszych metod utrzymania dobrego stanu zdrowia i samopoczucia. Odpowiedni materac ma kluczowy wpływ na nocny odpoczynek. Wiele osób wciąż nie docenia jego znaczenia, śpiąc na łóżku, które nie dostarcza im właściwego podparcia i – co za tym idzie – komfortu. Najlepiej, jeśli zakup materaca potraktujesz jako inwestycję w jakościowy sen i własne zdrowie. Mamy nadzieję, że poniższy przewodnik pozwoli Ci dobrać egzemplarz o odpowiednim stopniu twardości oraz cechach odpowiadających indywidualnym potrzebom.

Materac kieszeniowy

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje miejsce snu było uniwersalne, antyalergiczne, a zarazem ekonomiczne, możesz postawić na materac Hilding Step, dostępny w sklepie internetowym  https://senpo.pl/materac-step/. Siedem stref o różnej twardości dobrze sprawdza się w przypadku osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Materac oparty na bazie sprężyn kieszeniowych i pianki Flexifoam, zapewnia komfort w ciągu nocy. Zastosowanie specjalnej konstrukcji, która nie przenosi drgań, dobrze sprawdza się w przypadku par wspólnie korzystających z łóżka. Pozostając w temacie komfortu, równie istotny jest wybór pokrowca. Jednym z bardziej praktycznych jest model Silver, który prezentuje się estetycznie, a przy tym chroni materac przed zabrudzeniami. Przy okazji zapewnia bardzo dobrą wentylację. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej senpo.pl.

Materac bonelowy

Materac bonelowy to drugi popularny typ materaca sprężynowego. Każdą ze sprężyn cechuje klepsydrowy kształt i solidna budowa. To sprawia, że materace bonelowe są najlepszym wyborem do inwestycji opartych na noclegach, ale również prywatnych domów zamieszkałych przez domowników o masie ciała nieco większej niż standardowa.

Materac piankowy

Ich najbardziej rozpoznawalną cechą jest doskonałe otulenie, poczucie miękkości i izolacji ruchowej. Z tego też powodu materac piankowy sprawdza się szczególnie dla dzieci i osób o niedużej masie ciała. Na pewno nie sprawdzi się dobrze w przypadku cięższych użytkowników. Dla nich idealnym rozwiązaniem będzie materac kieszeniowy lub bonelowy.

Materac lateksowy

Materace lateksowe zapewniają świetny poziom podparcia kręgosłupa. Są również trwałe. Wykonane z naturalnego tworzywa, stanowią odpowiedni wybór dla osób kierujących się ekologią podczas wyboru produktu do swojej sypialni.

Materac hybrydowy

Bazą materaca hybrydowego są sprężyny otoczone warstwą pianki lub lateksu – w  zależności od konkretnego rodzaju. Materace te z jednej strony świetnie podpierają ciało, z drugiej dają przyjemne poczucie otulenia – typowe dla materaców piankowych. Są bardzo popularnym wyborem – głównie ze względu na uniwersalny charakter i komfort, jaki zapewniają.

Podsumowując, zakup materaca powinien być poprzedzony solidną analizą własnych potrzeb. W ten sposób łatwiej dobrać taki egzemplarz, który sprawdzi się przez wiele lat.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.