Kiedy stosować lek Cyclo 3 Fort?

Niewydolność żylna to poważna dolegliwość, która może mieć istotne konsekwencje zdrowotne. Cierpi na nią znaczną część dorosłej populacji. W jej leczeniu pomaga lek Cyclo 3 Fort. Jest to preparat przeznaczony do zwalczania wszystkich symptomów mogących świadczyć o występowaniu niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych, a także bólowych związanych z obecnością żylaków odbytu.

Preparat Cyclo 3 Fort sklasyfikowano jako lek na żylaki, jednak należy zaznaczyć, że można go stosować również do leczenia innych dolegliwości wynikających z nieprawidłowego krążenia w obrębie naczyń żylnych oraz naczyń limfatycznych.

Czym jest Cyclo 3 Fort?

Za skuteczność preparatu Cyclo 3 Fort w leczeniu niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych odpowiada jego skład oraz zawarte w nim substancje czynne. Preparat zawiera suchy wyciąg z kłącza ruszczyka kolczastego, który leczy objawy zastojów żylnych. Pozyskuje się go w drodze ekstrakcji wodno – alkoholowej. Jego działanie polega na obkurczaniu naczyń krwionośnych oraz podnoszeniu ciśnienia żylnego krwi. Inne składniki zawarte w leku Cyclo 3 Fort to hespedryna oraz kwas askorbowy (witamina C). Hespedryna ogranicza przepuszczalność naczyń włosowatych oraz razem z kwasem askorbowym wpływa korzystnie na stan żył i pomaga w leczeniu obrzęków.

Wskazania do stosowania leku

Preparat Cyclo 3 Fort przeznaczony jest do stosowania przez osoby borykające się z dolegliwościami bólowymi żył, niewydolnością żylną, która może objawiać się obrzękami, uczuciem ciężkości oraz drżeniem nóg, a także uczuciem zmęczenia nóg, skurczami mięśni i pieczeniem pojawiającym się w obrębie kończyn dolnych. Stosowanie leku Cyclo 3 Fort zaleca się przy leczeniu dolegliwości żylnych w kończynach dolnych oraz wspomagająco w leczeniu żylaków odbytu (hemoroidy). W niektórych przypadkach zażywany jest również przez pacjentów z tendencją do powstawania teleangiektazji i wenektazji (rozszerzenia żylakowate).

Co warto wiedzieć przed zastosowaniem leku?

Jak w przypadku wielu preparatów farmakologicznych, tak i przy stosowaniu leku Cyclo 3 Fort należy zwrócić uwagę na ewentualne działania niepożądane. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z ulotką, w której zawarto również przeciwskazania do zażywania Cyclo 3 Fort. Nie powinny go stosować osoby z nadwrażliwością na substancję czynną leku lub którykolwiek z jego składników. Przeciwskazanie stanowią również zaburzenia gospodarki żelazowej ze względu na zawartość w leku kwasu askorbowego. Preparat Cyclo 3 Fort nie jest przeznaczony dla pacjentów poniżej 18 roku życia.

Artykuł sponsorowany

You may also like...