Jak przebiega proces usuwania tautażu, ile trwa i kosztuje?

Usuwanie tatuażu jest zabiegiem, który pozwala na zlikwidowanie tuszu wprowadzonego w głębokie warstwy skóry. Tego typu ozdoba charakteryzuje się niemałą trwałością, dlatego warto dobrze przemyśleć tatuowanie wybranego wzoru. Możliwości w zakresie usuwania tatuaży są na szczęście coraz większe. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesna metoda laserowa.

Metody usuwania tatuażu

Istnieją różne metody pozwalające na usuwanie tatuażu. Jeszcze do niedawna ich stosowanie wiązało się z niemałym ryzykiem powikłań i zmian w obrębie skóry, takich jak przebarwienia i blizny. Obecnie wykorzystywane metody są znacznie bezpieczniejsze. Najbardziej tradycyjny sposób to zabieg chirurgiczny. Jego przeprowadzenie wiąże się jednak ze znaczną ingerencją w strukturę naskórka. Chirurgiczne usuwanie tatuażu ma też ograniczoną efektywność, ponieważ pozwala na pozbycie się jedynie niewielkich wzorów. Likwidowanie większych tatuaży wymagałoby bowiem przeprowadzenia przeszczepu skóry. Dużo bezpieczniejszą, skuteczniejszą i obecnie najczęściej stosowaną metodą jest zastosowanie odpowiedniego lasera. Decydując się na taki zabieg w Warszawie, warto skorzystać z usług specjalisty dysponującego odpowiednim sprzętem.

Laserowa usuwanie tatuażu

Lasery wykorzystywane do likwidowania tatuaży różnią się od siebie długością emitowanej fali, która decyduje o skuteczności usuwania pigmentów znajdujących się w barwnikach. Konkretny typ wiązki dobiera się do palety barwowej wzoru na skórze. W ten sposób możliwe jest skuteczne usuwanie kolorowego tatuażu. Do najbardziej efektywnych urządzeń tego typu należy laser Alma Harmony XL Pro Q-switch, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznego i nieinwazyjnego zabiegu. Narzędzie to doskonale radzi sobie ze starszym, wyblakłym tuszem, a także pozwala na usuwanie świeżego tatuażu. Alma Harmony XL Pro Q-switch z powodzeniem wykorzystywany jest również w innych zabiegach. Urządzenie to pozwala na usunięcie przebarwień posłonecznych i potrądzikowych, a także niepożądanego makijażu permanentnego.

anlaya.pl
Procedure removal tattoo in laser cosmetology clinic.

Przebieg laserowego usuwania tatuażu

Wiązka światła emitowanego przez laser jest bardzo krótka i sięga paru nanosekund. Długość fali należy dobrać do rodzaju tatuażu oraz typu zastosowanego barwnika. Po dotarciu do skóry właściwej, światło lasera ulega pochłonięciu przez komórki barwnikowe. W rezultacie barwnik rozbijany jest na drobne fragmenty, poddawane następnie pochłonięciu przez komórki układu odpornościowego – makrofagi. Laser nie tylko usuwa komórki barwnikowe z organizmu, ale też stymuluje procesy immunologiczno-regeneracyjne skóry i przyspiesza jej odnowę. Pigment usuwany jest od razu po wykonanym zabiegu. Kompletny proces likwidowania tatuażu przebiega nieco dłużej, jednak stopniowo barwnik jest w stanie zniknąć już w ciąg kilku miesięcy. Długość wykorzystanej wiązki lasera jest uzależniona od rodzaju użytych barwników. Ciemniejsze pochłaniane są przez fale o długości 1064 nm, podczas gdy jaśniejsze przez fale o długości 532 nm.

Ceny laserowego usuwania tatuażu

Szacunkowy koszt usunięcia tatuażu zależy od rodzaju wybranej metody. Najpowszechniej zabieg przeprowadzany jest w sposób laserowy. Ceny za tę usługę są ustalane indywidualnie przez gabinety posiadające ją w swojej ofercie. W przypadku tatuaży kolorowych i rozległych stawka z reguły jest wyższa. Do ceny zabiegu należy też doliczyć konsultację lekarską. Skorzystanie z usług dobrego specjalisty ma szczególne znaczenie w dużych i najbardziej konkurencyjnych miastach, takich jak Warszawa. Mieszkańcy stolicy mogą poszukać dobrych gabinetów także w jej najbliższej okolicy. Laserowe usuwanie tatuaży z zastosowaniem Alma Harmony XL Pro Q-switch posiada w swojej ofercie Anlaya: https://anlaya.pl/pricelist/291-harmony-xl-pro-q-switch. Na szczególną uwagę zasługuje przystępny cennik. W zależności od rozmiarów koszt usuwania najmniejszych tatuaży to 300-800 zł za jedną sesję. Opłacalnym rozwiązaniem jest wykupienie od razu pakietu kilku zabiegów, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.

You may also like...