Jak ułożyć plan pielęgnacji skóry?

Nasza skóra wymaga codziennego dbania o nią w sposób kompleksowy. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie dostarczyć jej składników, które sprawią, że będzie świetlista, promienna i wyglądała niezwykle młodo. Aby jednak osiągnąć zamierzony efekt, potrzebny jest nam plan działania. Tylko dzięki niemu i systematycznemu nakładaniu odpowiednich preparatów damy naszej cerze to, czego potrzebuje. Jak zatem ułożyć tygodniowy plan pielęgnacji skóry? Podpowiadamy.

Pielęgnacja twarzy – dlaczego jest ona tak ważna?

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych kroków opracowywania planu pielęgnacji twarzy, warto wyjaśnić, dlaczego jest ona tak istotna. Skóra to bowiem nasza najważniejsza wizytówka. To od niej zależy nasz wygląd, ale również to, jak czujemy się sami we własnej skórze. Nieprzyjemnie napięta, z licznymi przebarwieniami i zmarszczkami mimicznymi może stanowić dla niektórych nie lada kompleks. Warto jednak pamiętać o tym, że wcale nie trzeba korzystać z wielu zabiegów w salonach kosmetycznych, aby przywrócić jej młodzieńczy blask oraz witalność. Wystarczy tylko zwrócić większą uwagę na swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną i wykorzystanie składników aktywnych, jak ceramidy w kosmetykach. Wbrew pozorom nie musi kosztować wiele czasu, jak i pieniędzy.

Wyznaczenie sobie kilku minut na dogłębną pielęgnację dla wielu osób wydaje się zadaniem wręcz awykonalnym. Mimo wszystko warto znaleźć nieco czasu rano i wieczorem, bo właśnie tyle wystarczy, aby przywrócić naszej twarzy młody i świeży wygląd zgodnie z przygotowanym planem pielęgnacji twarzy. Nie liczy się ilość stosowanych kosmetyków, ale ich jakość i kolejność nakładania. Muszą być również dostosowane do typu naszej cery.

Plan pielęgnacji twarzy – jak to zrobić z pomysłem?

Musimy pamiętać, że kondycja naszej twarzy będzie również zależeć od wielu czynników, na które nie mamy wpływu. Będą to chociażby czynniki genetyczne czy środowiskowe, bowiem nie jesteśmy w stanie uchronić się całkowicie przed smogiem czy dymem. W dużej mierze jednak to, w jaki sposób dbamy o cerę na co dzień będzie miało ogromne przełożenie na jej wygląd. Świadoma pielęgnacja twarzy, zarówno ta poranna, jak i wieczorna, nie musi wcale zabierać wiele czasu, Kluczem jest tutaj dobór odpowiednich kosmetyków oraz prawidłowa kolejność wykonywania zabiegów.

Każdego dnia z samego rana musimy pamiętać o dogłębnym oczyszczeniu skóry. Tego etapu nie można pominąć, bowiem po nocy na naszej twarzy zalega warstwa sebum oraz pozostałości po nocnej pielęgnacji. Warto zatem stawiać na produkty, które skutecznie usuną łój i dadzą nam bazę pod kolejne działania. Szczególnie dobrze jest stosować wtedy ceramidy w kosmetykach, bowiem zawierają w sobie mikroskładniki odbudowujące naskórek. Pomagają również nawodnić cerę i sprawić, że wygląda ona bardziej świeżo nawet z samego rana. Następnym krokiem będzie nałożenie lekkiego serum, które z kolei przykryjemy cienką warstwą bogatego kremu. Tak przygotowana skóra jest gotowa na nałożenie makijażu.

Wieczorny plan pielęgnacji

Z kolei wieczorny plan pielęgnacji twarzy również powinien opierać się na podobnym schemacie. Pierwszym krokiem, który jest obowiązkowy, będzie zmycie całego makijażu. Dobrze jest to zrobić za pomocą mleczka bądź płynu micelarnego, który dokładnie pozbędzie się dodatkowo sebum czy kurzu. Następnym etapem jest intensywne nawilżenie. Nie warto sobie żałować takich produktów szczególnie na noc, bowiem wtedy skóra najbardziej chłonie bogate składniki. Dobrze jest również zastosować serum, które wyrówna koloryt skóry.

You may also like...