Uroda

Mezoterapia igłowa – jak działa na skórę i jakie daje efekty?

9 kwietnia 2023 mezoterapia

Wśród popularnych zabiegów medycyny estetycznej znajduje się mezoterapia igłowa. Czym dokładnie jest ten typ zabiegu? Jak oddziałuje on na skórę?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg zaliczany do kategorii medycyny estetycznej, polegający na wstrzykiwaniu w skórę różnych substancji poprawiających jej wygląd.

Podczas mezoterapii najczęściej używane są specjalne koktajle, które zawierają odpowiednio dobrane substancje, na przykład witaminy, minerały, aminokwasy i kwas hialuronowy – wyjaśnia pracownik z instytut.bielenda.pl, w którym można skorzystać z tego typu zabiegów.

Jak mezoterapia igłowa oddziałuje na skórę?

Procedura mezoterapii igłowej polega na użyciu bardzo cienkich igieł, które są wprowadzane w skórę na niewielkiej płytkiej głębokości. Igły umożliwiaj dostarczanie substancji bezpośrednio w miejsce docelowe.

Substancje wstrzykiwane w skórę podczas mezoterapii igłowej działają na wiele sposobów, poprawiając wygląd skóry. Na przykład witaminy i minerały mogą pomóc poprawić ogólny stan zdrowia skóry, podczas gdy kwas hialuronowy może pomóc zwiększyć nawilżenie i poprawić wygląd drobnych linii i zmarszczek.

Dodatkowo mikrourazy spowodowane igłami mogą stymulować naturalną reakcję gojenia skóry, co może prowadzić do zwiększonej produkcji kolagenu i odmłodzenia skóry.

Wobec tego zabieg mezoterapii igłowej ma wielokierunkowe działanie i pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w przypadku pojawienia się różnych zmian skórnych oraz w celu profilaktycznym.

Gdzie można wykonać mezoterapię igłową?

Obecnie mezoterapię igłową można wykonać w wielu gabinetach i klinikach medycyny estetycznej działających w całym kraju.

Przykładowo, gdy potrzebna jest mezoterapia igłowa Kraków to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z takiej oferty w placówkach cieszących się dużą popularnością wśród klientów.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa pozwala na uzyskanie zróżnicowanych efektów zależnie od wykorzystanych do niej substancji. Są to między innymi:

• Lepsze nawilżenie – kwas hialuronowy jest często stosowany w mezoterapii igłowej w celu poprawy nawilżenia skóry, co może pomóc w jej ujędrnieniu i wygładzeniu.

• Zwiększona produkcja kolagenu – mikrourazy wywołane igłami mogą stymulować naturalną reakcję gojenia skóry, co może prowadzić do zwiększonej produkcji kolagenu. Kolagen jest ważnym białkiem, które pomaga zachować jędrność i młody wygląd skóry.

• Redukcja zmarszczek – za pomocą tego zabiegu można również zmniejszyć widoczność zmarszczek, szczególnie w połączeniu z substancjami takimi jak witamina C i peptydy, które mogą pomóc w stymulacji produkcji kolagenu.

• Zmniejszona pigmentacja – niektóre substancje stosowane w mezoterapii igłowej, takie jak witamina C, mogą pomóc zmniejszyć pigmentację i poprawić ogólny koloryt skóry.

Wobec tego mezoterapia igłowa ma na celu poprawę wyglądu skóry poprzez dostarczanie odpowiednio dobranych do jej potrzeb substancji bezpośrednio do skóry. Regularnie prowadzona pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów.

Materiał zewnętrzny

Kamienie szlachetne