Zróżnicowana dieta – korzyści

Męczy cię monotematyczna dieta, niedostosowana do twoich potrzeb? Zdrowe jedzenie kojarzy ci się z jedzeniem tych samych, mało zachęcających, ale czasochłonnych w przygotowaniu, posiłków? Nie musi tak być, ba, wręcz nie powinno!

Dieta to nie tylko odchudzanie

Dietą nazywamy każdy sposób odżywiania, do jakiego stosuje się dana osoba. Według tej definicji, jeśli jesz same fast-foody, to jest to twoja dieta . Co prawda niezbyt zdrowa, ale nadal dieta. Odżywianie nie musi być nudnym, męczącym tematem. Możesz jeść tak, by twoje posiłki były dla ciebie smaczne i atrakcyjne, natomiast ważne jest, by zadbać, aby twoja dieta była zróżnicowana. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że unikniesz niedoborów ważnych mikroelementów i makroelementów, co sprawi, że twoje samopoczucie będzie lepsze, a ty będziesz mieć dużo energii do działania.

Dlaczego dieta powinna być zróżnicowana?

Nie jedz, kiedy wyraźnie odczuwasz sytość, włącz w swoje odżywianie świeże warzywa i owoce, naucz się dobrze doprawiać przygotowane przez siebie posiłki, nie ignoruj ochoty na konkretny posiłek. Lepiej nie żałować sobie i zjeść z umiarem, niż trzymać się sztywnego zakazu, a następnie pochłonąć to samo, ale w ogromnej ilości. Odchudzanie może być przyjemne, jeśli nauczysz się słuchać potrzeb własnego organizmu.

obrazkiblondynki.pl

You may also like...