Skóra odwodniona – objawy. Jak skutecznie nawilżać skórę odwodnioną?

Problem odwodnienia może dotyczyć posiadaczek różnych typów cer – przykładowo przesuszona skóra trądzikowa może prowadzić do powstawania kolejnych wyprysków. Dlatego tak istotne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, by uniknąć tego rodzaju konsekwencji. Czym charakteryzuje się skóra odwodniona? Jak skutecznie zwalczać uporczywe symptomy?

Jeśli chcemy zatroszczyć się o prawidłowy poziom nawilżenia cery, przede wszystkim należy uważnie jej się przyjrzeć. W chwili, kiedy naskórek jest nadmiernie wysuszony, zauważymy niepokojące zmiany, a wywołany tym dyskomfort powinien nas natychmiast zaalarmować.

Sprawdź, czym wyróżnia się skóra odwodniona – objawy mogą być łatwo zauważalne. Najczęściej możemy do nich zaliczyć:

• swędzenie oraz pieczenie;

• wyraźne osłabienie elastyczności i jędrności;

• dobrze widoczne, rozszerzone pory – przesuszona skóra trądzikowa może na dodatek wydzielać nadmierne ilości sebum, by ochronić się przed odwodnieniem;

• zaczerwienienie;

• podrażnienie.

Jak zadbać o odwodnioną cerę?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że duży wpływ na naszą skórę mają chociażby warunki atmosferyczne oraz poziom wilgotności w pomieszczeniach, w których spędzamy większą część dnia. Dlatego też problem odwodnienia nasila się szczególnie jesienią i zimą, kiedy korzystamy z ogrzewania, w związku z czym powietrze jest mocno wysuszone.

Do nadmiernego wysuszania skóry może się też przyczynić stosowanie używek oraz brak ochrony przed promieniami słonecznymi. Nie należy zatem zapominać o stosowaniu produktów z wysokim filtrem, warto także odstawić papierosy oraz zrezygnować z picia dużych ilości alkoholu.

Przesuszona skóra trądzikowa – podobnie jak każdy inny typ cery, który zmaga się z odwodnieniem – potrzebuje oczywiście dobrych kosmetyków nawilżających. Warto zwrócić uwagę, czy w ich składzie znajdują się takie substancje jak kwas hialuronowy czy gliceryna, ponieważ to dzięki nim możliwe jest odzyskanie komfortu oraz elastyczności. Dodatkowo istotna jest tutaj systematyczność. O stosowaniu dobrego kremu nawilżającego nie warto zapominać zarówno rano przed wyjściem z domu, jak i wieczorem przed pójściem spać.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.