Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak węgiel aktywny działa w pastach do zębów?

4 listopada 2020

Coraz więcej osób decyduje się na zakup pasty z węglem aktywnym. Często słyszy się bowiem o jej unikalnych właściwościach i niesamowitej skuteczności. No ale czym właściwie takie pasty różnią się od tradycyjnych? Jak węgiel aktywny działa w tych pastach? Dlaczego czarne pasty do zębów z węglem aktywnym to dobry wybór?

Pasty z węglem aktywnym a pasty tradycyjne

Pasty z węglem aktywnym znacząco różnią się od tradycyjnych kosmetyków, które można kupić w pierwszym, lepszym sklepie. Oczywiście inny jest nie tylko kolor, ale również ich właściwości. Czarne pasty do zębów z węglem aktywnym podobnie jak zwykłe pasty chronią przed próchnicą, pomagają usunąć zalegający osad ze szkliwa, a także szkodliwe bakterie. Jednocześnie zapobiegają narastaniu płytki nazębnej, łagodzą podrażnienia dziąseł oraz zapewniają świeży i przyjemny oddech. Na tych właściwościach kończą się jednak możliwości tradycyjnych past. Tymczasem pasty z czarnym węglem mają jeszcze coś w zanadrzu. To bowiem najlepsze na rynku pasty wybielające. Czarne pasty do zębów z węglem aktywnym skutecznie usuwają nieestetyczne przebarwienia, powstałe w wyniku spożywania czerwonego wina, mocnej kawy lub herbaty, różnych barwiących potraw, a także palenia papierosów.

Jak działa węgiel aktywny?

Pasty do zębów z węglem aktywnym podobnie jak sam węgiel mają kolor czarny. W wielu kupujących ten kolor budzi pewną niechęć. Oczekujemy bowiem, że tylko śnieżnobiała pasta, może zapewnić nam śnieżnobiały uśmiech. A jednak to właśnie węgiel oferuje doskonałe właściwości wybielające. Czarne pasty do zębów z węglem aktywnym rzecz jasna nie barwią zębów na czarno. Usuwają za to nawet 90 procent związków organicznych, znajdujących się w jamie ustnej. Skutecznie ścierają osad, a przy okazji pozbywają się bakterii i toksyn. A jak właściwie pozyskuje się węgiel aktywny? To substancja produkowana z drewna i łupin orzecha kokosowego. Miazga drzewna jest po prostu obrabiana w bardzo wysokiej temperaturze – od 600 do 900 stopni Celsjusza. Następnie poddaje się ją działaniu silnych kwasów lub pary wodnej. W efekcie powstaje węgiel aktywny, wykorzystywany nie tylko w kosmetykach, ale również w wielu innych dziedzinach i branżach.

Jak często należy używać past z węglem aktywnym?

Czarne pasty do zębów z węglem aktywnym mogą być używane do codziennej higieny jamy ustnej. Nie ma tutaj żadnych, szczególnych przeciwwskazań. Stomatolodzy polecają jednak naprzemienne korzystanie z tej pasty oraz innych, dostępnych na rynku. Warto zatem wykorzystać na przykład schemat – cztery dni z pastą z węglem aktywnym oraz cztery dni ze zwykłą pastą do zębów. Wówczas można osiągnąć najlepszy efekt, a zatem zdrowy i śnieżnobiały uśmiech. Warto też podkreślić, że współczesne czarne pasty do zębów zostały stworzone przy użyciu innowacyjnych metod i nowoczesnych technologii. Dzięki temu mogą z nich korzystać nawet osoby, cierpiące na nadwrażliwość zębów i dziąseł.

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy witamina d pomaga w depresji
środki na potencję bez recepty
Mizofonia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Mizofonia