Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Majtki siatkowe i ich najważniejsze cechy

5 października 2020

Wśród produktów dla osób dorosłych, zapewniających ochronę w związku z nietrzymaniem moczu, znajdują się majtki siatkowe. Decyduje się na nie coraz więcej osób, które poznały liczne zalety tego rozwiązania. Takie majtki zastępują bieliznę klasyczną, wykonaną w dużej mierze z bawełny. Wyprodukowano je z dbałością o szczegóły, tak by zapewniały komfort w każdej sytuacji.

Charakterystyka i zastosowanie majtek siatkowych

Majtki siatkowe to odzież wyglądająca jak zwykła bielizna. Wykonane są one z wysokiej jakości syntetycznych materiałów. Wśród nich znajdują się m.in. poliester lub elastan. Takie majtki przeznaczone są dla osób z problemem nietrzymania moczu, które na co dzień pozostają dość aktywne. Korzystają z nich chociażby osoby pracujące, którym zależy na komforcie w każdej sytuacji (np. w trakcie spotkań). Równie często ich zalety wykorzystują także kobiety w okresie połogu, czyli pierwszych tygodni po urodzeniu dziecka. Siateczkowe majtki skutecznie podtrzymują pieluchy lub wkłady umieszczone w ich wnętrzu. Przy korzystaniu z klasycznych majtek takie pieluchy lub wkłady mogą się bowiem przemieszczać. Często mamy z tym do czynienia w trakcie intensywnego ruchu, np. gdy trzeba gdzieś podbiec lub przenieść jakiś przedmiot. Wywołuje to dyskomfort i nie gwarantuje pełnego zabezpieczenia.  Z majtek siatkowych można korzystać nie tylko w dzień, ale również w nocy. Dzięki nim nie trzeba się wówczas martwić o komfort naszego partnera lub partnerki.

Jak wybrać majtki siatkowe?

Decydując się na zakup majtek siatkowych, trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, bardzo istotny jest rozmiar tej bielizny. Majtki nie mogą być bowiem zbyt luźne ani zbyt ciasne, gdyż nie spełnią swojej roli. Producent przy każdym oznaczeniu rozmiaru (np. M, L, XL), podaje obwód w talii w określonych widełkach. Rozpiętość jest tutaj duża, ponieważ majtki siatkowe są bardzo elastyczne. Przykładowo rozmiar M jest przeznaczony dla osób o obwodzie talii od 75 cm do 90 cm, a rozmiar L dla osób o obwodzie talii od 85 cm do 110 cm. Ważną cechą takich majtek, zwiększającą wygodę noszenia, jest ponadto ich bezszwowa budowa. Zmniejsza ona ucisk, co jest bardzo ważne dla wszystkich, którzy mają problem z kręgosłupem lub przeszli różne choroby. Ucisku nie powinny doświadczać także kobiety po urodzeniu dziecka, dlatego majtki siatkowe są dla nich doskonałym rozwiązaniem. Równie istotna jest tu możliwość prania tego typu bielizny.

Doskonałym przykładem takiego produktu są majtki siatkowe TENA Fix. Można je prać aż 50 razy, bez ryzyka, że się zdeformują. Należy jedynie pamiętać o właściwej temperaturze prania określonej przez producenta. W przypadku TENA Fix jest to 60 stopni Celsjusza. Co równie istotne, aby przyspieszyć proces ich suszenia, można wykorzystać suszarkę bębnową, pamiętając jednak o użyciu najłagodniejszego programu. Kupując już kilka sztuk takich majtek, można zapewnić sobie komfort i wygodę na cały rok! Nie powinno ich zabraknąć w ważnym dla nas momencie.

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy witamina d pomaga w depresji
środki na potencję bez recepty
Mizofonia

Jesteś zainteresowany reklamą?

Mizofonia