Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Czy warto iść na terapię uzależnień?

30 sierpnia 2022 Czy warto iść na terapię uzależnień

Na pewno uzależnienia nabierają z czasem formy bardzo niebezpiecznej. Mogą doprowadzić do totalnego spustoszenia w organizmie, a nawet do śmierci. Najważniejsze w uzależnieniach jest to, aby w porę się obudzić i zacząć działać. Czy konieczna jest pomoc specjalisty, a może z tym problemem można poradzić sobie samodzielnie?

Czy konieczny jest prywatny ośrodek uzależnień?

Na pewno ośrodków uzależnień na mapie Polski jest bardzo dużo. Osoby uzależnione po przyznaniu samym przed sobą o wystąpieniu uzależnienia, muszą zacząć działać. Tak naprawdę dosyć trudny etap mają już za sobą. W tym momencie zaczynają się zastanawiać, czy rzeczywiście jest im potrzebny prywatny ośrodek uzależnień, a może ze swoim problemem poradzą sobie sami. Jak to wygląda w rzeczywistości? Choć każdy człowiek jest inny, to jednak najczęściej pomoc osoby z zewnątrz będzie konieczna do uporania się ze swoim problemem. 

Zdaj się na opiekę specjalistów

W ośrodkach leczenia uzależnień pracują specjaliści. Są to terapeuci, trenerzy, psycholodzy, psychiatrzy oraz opiekunowie. W zasadzie to osoba chora otrzymuje pełne wsparcie. Gdy do tego specjalistycznego wsparcia, które gwarantuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień, dojdzie jeszcze rodzina, to osoba uzależniona ma spore szanse na porzucenie swojego dotychczasowego życia. Jest na to duża szansa. Teraz wszystko zależy od niej. 

Jakie terapie są prowadzone w ośrodkach uzależnień?

W dobrych ośrodkach dla osób uzależnionych są prowadzone terapie indywidualnie dobierane pod osobę uzależnioną. Każda osoba uzależniona jest inna i nie można wrzucić ich do jednego worka. Wśród terapii można znaleźć:

  • Terapię indywidualną, 
  • Terapię grupową.

Czy prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest ośrodkiem zamkniętym?

Wiele osób myli te pojęcia. Uważa, że w ośrodku uzależnień jest się zamkniętym niczym w więzieniu. Są oczywiście ośrodki zamknięte, ale większość jest otwartych, w których nikt nikogo nie trzyma na siłę. Warto w końcu zrobić ten pierwszy krok, zrobić coś przede wszystkim dla siebie i dla swojej rodziny. To oczywiście ciężkie zadanie, jednak historie wielu osób pokazują, że z wielu problemów da się wyjść.

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

środki na potencję bez recepty
Mizofonia
Badania prenatalne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Badania prenatalne