Strona główna
Działalność medyczna
Tutaj jesteś

Wybielanie zębów Poznań – na co się zdecydować?

22 listopada 2021 Wybielanie zębów Poznań

Wybielanie zębów to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Wielu osobom bardzo zależy na rozjaśnieniu zębów, które najczęściej w wyniku diety, utraciły swoją naturalną biel. Zabieg wybielania zębów warto jednak dobrze zaplanować i skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. 

Wybielanie zębów — czy to możliwe?

Wybielanie zębów domowymi metodami ma ograniczone możliwości. Oczywiście można przygotowywać domowe pasty z dodatkiem aktywnego węgla i sięgać po szereg innych rozwiązań. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jedynie profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie jest w stanie przynieść satysfakcjonujący i możliwie trwały efekt. 

Zabieg wybielania zębów ma na celu usunięcie skutków działania różnego rodzaju barwników, które dostarczamy do jamy ustnej wraz z pożywieniem. W efekcie barwniki te wpływają na zmianę koloru szkliwa. Oczywiście za głównych winowajców uznaje się kawę, czarną herbatę, czerwone wino, natomiast tych produktów, które przyczyniają się do zmiany koloru szkliwa, jest naprawdę dużo. 

Dzisiaj jednak możliwości, jakie daje laserowe wybielanie zębów, to szansa na całkowitą zmianę koloru szkliwa i widoczne rozjaśnienie zębów. Wybielanie zębów Poznań wymaga jednak wyboru odpowiedniego, sprawdzonego gabinetu, w którym do takiego zabiegu pacjent zostanie odpowiednio przygotowany. 

Przygotowania do zabiegu wybielania zębów

Stomatologia estetyczna daje dzisiaj naprawdę spore możliwości, nie tylko jeśli chodzi o wybielanie zębów, ale np. usuwanie białych plamek Poznań. Przed zabiegami z zakresu estetyki warto jednak zatroszczyć się najpierw o szczegółowy przegląd jamy ustnej, usunięcie ewentualnych ubytków. 

Pomimo codziennej higieny jamy ustnej, zdarza się, że kolor zębów nie jest tym wymarzonym. Często jednak odpowiadają za niego nie tyle barwniki zmieniające kolor szkliwa, ile zanieczyszczenia osadzające się na zewnątrz zęba. Raz na pół roku warto więc przeprowadzić skuteczne piaskowanie zębów i ich profesjonalne czyszczenie w gabinecie. Może się okazać, że już ten zabieg da wstępny efekt wybielania. 

Profesjonalne wybielanie zębów lampą BEYOND

Skuteczne wybielanie zębów wymaga jednak bardzo dobrego przygotowania stomatologa, jak i odpowiedniego sprzętu. Dzisiaj jednym z najchętniejsi wykorzystywanych rozwiązań z zakresu stomatologii estetycznej jest bezbolesny zabieg z technologią BEYOND. Zabieg polega na nałożeniu na zęby żelu z nadtlenkiem wodoru, a następnie jego aktywację przez światło lampy BEYOND. Światło zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. W ten sposób szybko aktywuje się proces utleniania w środku struktury zęba. Przebarwienia są utleniane, a zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. 

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

odzież dla pielęgniarek
łóżka
Nowoczesne łóżka medyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne łóżka medyczne