Drogeria internetowa kontra stacjonarna – wady i zalety

Zakupy stacjonarne toczą cały czas walkę z tymi online. Rynek cały czas się zmienia i coraz więcej ludzi przerzuca się jednak na zakupy w Internecie. Jednak liczby mówią same za siebie. Chociaż zakupy online prężnie się rozwijają, to wciąż 78% konsumentów wybiera zakupy w stacjonarnych drogeriach. Czy rzeczywiście jest to lepszy sposób? Zarówno zakupy online, jak i w stacjonarnych drogeriach, mają swoje wady i zalety. Obie formy mają swoich zwolenników i przeciwników. Jednak obiektywnie patrząc – co jest tak naprawdę lepsze? Oto porównanie drogerii internetowych i stacjonarnych!

Drogeria internetowa – wady i zalety zakupów online

Zakupy w Internecie przyciągają wielu klientów. To przede wszystkim szybka forma. Możesz zrobić zakupy przez laptopa czy swój smartfon. Wystarczy kilka kliknięć i wybrane produkty lądują w koszyku. To także prosta forma zakupów. Można łatwo znaleźć potrzebne kosmetyki, zapłacić przelewem i tylko czekać na kuriera! Kolejna zaleta to to, że nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby znaleźć ulubione produkty. Co więcej, często w Internecie znajdziemy kosmetyki, które nie są dostępne stacjonarnie. Online mamy także bardzo konkurencyjne ceny z tym w normalnych sklepach!
Jednak drogeria internetowa ma też swoje minusy. Przede wszystkim kupując online nie możemy powąchać perfum czy sprawdzić pigmentu cieni. Nie mamy dostępu do testerów!

Drogerie stacjonarne – wady i zalety zakupów na żywo

Zakupy w drogeriach stacjonarnych pozwalają na dokładne przyjrzenie się dostępnym produktom. Możesz łatwo je ze sobą porównać. Praktycznie wszystkie kosmetyki mają dostępne testery, co pozwala na sprawdzenie koloru, krycia i zapachu! To szczególnie ważne przy wyborze perfum, podkładu, korektora, ale także cieni do powiek i szminek. W stacjonarnych drogeriach często możemy trafić na zniżki. Możemy też zrobić zakupy przy okazji innych, co jest bardzo praktyczne.
Jednak drogerie stacjonarne zabierają zdecydowanie więcej czasu. Często są tam kolejki, musimy tam dojechać oraz wrócić. Co więcej, czasem w sklepie nie ma produktu, którego szukamy lub akurat skończył się potrzebny nam odcień danego kosmetyku. To duży minus udawania się na zakupy stacjonarnie.

Wybierz to, co dla Ciebie najwygodniejsze!

Zakupy mają być czystą przyjemnością. Wybierz więc formę, która to dla Ciebie jest najlepsza. Każda ma swoje wady i zalety. Jednak każdy z nas ma swoją ulubioną, która przynosi mu najwięcej radości!

You may also like...