Nauka czytania – czyli jak nauczyć dziecko czytać

Na pewno chcesz, by twój maluch jak najlepiej i jak najszybciej się rozwijał. Pragniesz zapewnić mu wszystkie niezbędne narzędzia do nauki, by od początkowych lat kształtować jego umysł i w ten sposób ułatwić mu edukację w późniejszym czasie. Jedną z najważniejszych umiejętności, którą każde dziecko powinno zdobyć, jest umiejętność czytania. A w jaki sposób się ją zdobywa i jak możesz pomóc tego dokonać maluchowi? Jak nauczyć dziecko czytać?

Dzieci rozwijają się w różnym tempie. U niektórych ten rozwój zachodzi bardzo szybko, u innych nieco wolniej. A nie należy go na siłę przyspieszać. Możesz oczywiście motywować i zachęcać szkraba do dalszej nauki i ciągłego zdobywania nowych umiejętności, ale nie jesteś w stanie zmusić go do tego, by nagle sam z siebie przeczytał całą książeczkę. Nie porównuj swojego dziecka do innych. To na pewno nie wpłynie dobrze na jego motywację do nauki. Ciesz się nawet z najmniejszych postępów i nagradzaj za sukcesu, a nie każ za porażki.

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Jak nauczyć dziecko czytać? Zazwyczaj maluchy zaczynają samodzielnie czytać na etapie edukacji szkolnej, ale możesz znacznie wcześniej zadbać o to, by były wręcz głodne tej wiedzy i same chciały uczyć się składania literek i rozumienia poszczególnych wyrazów. Nawet dwulatkowi czy trzylatkowi możesz przecież sam czytać książki i jak najbardziej powinieneś to robić. Zainteresowanie światem literatury nie przychodzi przecież samo z siebie. Powinieneś więc pokazać swojemu szkrabowi, że książki są czymś naprawdę wartym uwagi.

tulanki.pl

You may also like...