Rejestracja online do lekarza

Gwałtowny rozwój wirtualnych technologii zauważalny jest już na każdym kroku. Internet cały czas prze do przodu. Oferowane przez niego rozwiązania na ten moment wykorzystywane są niemalże we wszystkich branżach. A w tym także i w branży medycznej, która już od paru lat śmiało stosuje specjalistyczne oprogramowania dedykowane szpitalom, klinikom i przychodniom. Pacjenci większość z nich przyjęli bardzo entuzjastycznie. Wiele korzyści dla pacjentów przynosi choćby rejestracja online do lekarza.

Rejestracja online do lekarza

Rejestracja online do lekarzaOczywiście jak każde tego rodzaju nowoczesne rozwiązanie, rejestracja online ma swoje wady oraz zalety. Po zapoznaniu się z jej przeciwstawnymi stronami każdy jednak przyzna, że zrobiła ona dla branży medycznej więcej dobrego aniżeli złego. Przede wszystkim pozwoliła medycznym placówkom na łatwiejsze dotarcie do szerszego grona pacjentów. Do tej pory ludzie korzystali najczęściej z usług tych klinik czy przychodni, które mieli po prostu pod ręką. Udawali się to tych placówek, które albo znajdowały się w pobliżu ich miejsca zamieszkania bądź pracy, albo które zostały im polecone przez kogoś znajomego – kolegę z pracy, mamę lub przyjaciółkę.

Na ten moment pacjent uzyskuje dostęp do całej sieci przeróżnych medycznych placówek. Nie musi trudzić się, aby je znaleźć. Jeżeli potrafi sprawnie poruszać się w internetowej przestrzeni, jest w stanie w ciągu dosłownie kilku minut znaleźć dla siebie dosłownie idealną klinikę. A równie szybko może umówić się w niej od razu na wizytę. Zamiast wisieć na telefonie i czekać, aż ktoś z recepcji łaskawie odbierze przychodzące połączenie.

Jakie korzyści mają  z tego lekarze?

Korzyści wynikające z popularyzacji rejestracji online dotyczą jednak nie tylko samych pacjentów, ale również i lekarzy. Odkąd ludzie mogą umawiać się na wizyty z pomocą zaledwie jednego kliknięcia myszką, pracownicy ośrodków zdrowia są w stanie łatwiej zarządzać swoim czasem pracy. Nie muszą prowadzić żadnych kalendarzy. Nie muszą samodzielnie pilnować terminów wizyt, ryzykując tutaj pomyłką – nieraz dochodziło bowiem do takich sytuacji, że dwóch pacjentów zostało zapisanych na tę samą godziną, po czym lekarz musiał jak najszybciej przeprowadzić dwie wizyty, aby nikogo nie pominąć, a to wiązało się z dodatkowym stresem i ryzykiem postawienia nieprawidłowej diagnozy. Teraz specjalistyczne oprogramowania same organizują czas pracy lekarzy. Układają wszystkie wizyty w formie przejrzystych kalendarzy, do których dostęp mają zarówno pracownicy, jak i pacjenci. Wszyscy są zatem na bieżąco informowani o ewentualnych zmianach. Mogą łatwo się do nich dostosować i lepiej zaplanować swoją pracę (w przypadku lekarzy) lub życie (w przypadku pacjentów).

Lekarze widzą jednak, że rejestracja online nie jest rozwiązaniem wyzbytym z wszelkich wad. Niektórzy nie traktują jej bowiem zbyt poważnie. Pacjenci umawiają się na wizyty przez Internet, po czym wcale się na nich nie pojawiają, pozbawiając kogoś innego szansy na spotkanie się z lekarzem. Póki co tych błędów nie da się uniknąć. A skoro nie da się tego zrobić – należy się z nimi pogodzić i je zaakceptować.

You may also like...