Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Wirtualny lekarz

20 października 2020

Pandemia koronawirusa wywróciła służbę zdrowia do góry nogami. Coraz trudniej dostać się do lekarza, przychodnie nie działają, a jeśli już to w bardzo ograniczonym składzie i krótszych godzinach. Ludzie chorują przecież nadal, a pomoc medyczna jest mocno zawężona. W takich sytuacjach jedyną deską ratunku jest usługa wirtualny lekarz. 

Pomoc lekarska online jest praktykowana na całym świecie, jednak w Polsce rozwija się dopiero teraz, w wyniku zaistniałej sytuacji. Większość z nas jest podłączona do sieci internetowej. Zamawiając wizytę online, odbywamy ją w swobodnych warunkach w domu lub z każdego miejsca na świecie. Jest to bardzo wygodne i praktyczne. 

Jakie usługi świadczy wirtualny lekarz online? 

Lekarze online doskonale sprawdzają się w leczeniu chorób innych niż nagłe, takich jak drobne infekcje bakteryjne, przeziębienie i grypę oraz wiele chorób psychicznych. Są również przydatni w leczeniu chorób przewlekłych oraz w przedłużaniu recept bez konieczności wizyty u lekarza. Jest to także świetna metoda, jeśli chcemy uzyskać receptę na antykoncepcję hormonalną lub antykoncepcję zastępczą

Wirtualny lekarz podczas konsultacji lekarskich online może wystawić nam również:

  • e-receptę
  • e-zwolnienie

Czy mogę skorzystać z porad lekarza tylko w miejscu zamieszkania?

Nie. Usługa konsultacji medycznych online ma ten plus, że nie mamy żadnych ograniczeń w wyborze lekarza. Możemy korzystać z wszystkich dostępnych online lekarzy z całej Polski, a nawet z całego świata. Większość przychodni, klinik, szpitali oferuje już usługi telemedycyny, więc baza dostępnych lekarzy jest naprawdę spora. 

Jak zapisać się na wizytę?

Jest to bardzo proste i szybkie. Wszystko odbywa się w 3 łatwych krokach:

  1. Na stronie internetowej wirtualnego lekarza, wypełniasz formularz, w którym określasz rodzaj usługi. Wybierasz też sposób kontaktu i preferowany czas. 
  2. Opłacasz usługę szybkim przelewem internetowym.
  3. Czekasz na kontakt lekarza (jest on maksymalnie w ciągu dnia, ale z reguły jest to 10 minut – wszystko zależy od ilości pacjentów, jednak jest to o wiele szybsza metoda niż czekanie wiele miesięcy na wizytę lekarską).

Wirtualny lekarz – plusy i minusy

Plusów jest naprawdę wiele – oszczędność czasu i pieniędzy, wygoda (wszystko odbywa się w zaciszu własnego domu), komfort.  Do minusów może należeć jedynie fakt, że nie widzimy się na żywo z lekarzem i nie może nas osobiście zbadać, ale możemy mu pokazać ewentualne zmiany na ciele przez kamerkę. 

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

środki na potencję bez recepty
Mizofonia
Badania prenatalne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Badania prenatalne