Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Wirtualny lekarz

20 października 2020

Pandemia koronawirusa wywróciła służbę zdrowia do góry nogami. Coraz trudniej dostać się do lekarza, przychodnie nie działają, a jeśli już to w bardzo ograniczonym składzie i krótszych godzinach. Ludzie chorują przecież nadal, a pomoc medyczna jest mocno zawężona. W takich sytuacjach jedyną deską ratunku jest usługa wirtualny lekarz. 

Pomoc lekarska online jest praktykowana na całym świecie, jednak w Polsce rozwija się dopiero teraz, w wyniku zaistniałej sytuacji. Większość z nas jest podłączona do sieci internetowej. Zamawiając wizytę online, odbywamy ją w swobodnych warunkach w domu lub z każdego miejsca na świecie. Jest to bardzo wygodne i praktyczne. 

Jakie usługi świadczy wirtualny lekarz online? 

Lekarze online doskonale sprawdzają się w leczeniu chorób innych niż nagłe, takich jak drobne infekcje bakteryjne, przeziębienie i grypę oraz wiele chorób psychicznych. Są również przydatni w leczeniu chorób przewlekłych oraz w przedłużaniu recept bez konieczności wizyty u lekarza. Jest to także świetna metoda, jeśli chcemy uzyskać receptę na antykoncepcję hormonalną lub antykoncepcję zastępczą

Wirtualny lekarz podczas konsultacji lekarskich online może wystawić nam również:

  • e-receptę
  • e-zwolnienie

Czy mogę skorzystać z porad lekarza tylko w miejscu zamieszkania?

Nie. Usługa konsultacji medycznych online ma ten plus, że nie mamy żadnych ograniczeń w wyborze lekarza. Możemy korzystać z wszystkich dostępnych online lekarzy z całej Polski, a nawet z całego świata. Większość przychodni, klinik, szpitali oferuje już usługi telemedycyny, więc baza dostępnych lekarzy jest naprawdę spora. 

Jak zapisać się na wizytę?

Jest to bardzo proste i szybkie. Wszystko odbywa się w 3 łatwych krokach:

  1. Na stronie internetowej wirtualnego lekarza, wypełniasz formularz, w którym określasz rodzaj usługi. Wybierasz też sposób kontaktu i preferowany czas. 
  2. Opłacasz usługę szybkim przelewem internetowym.
  3. Czekasz na kontakt lekarza (jest on maksymalnie w ciągu dnia, ale z reguły jest to 10 minut – wszystko zależy od ilości pacjentów, jednak jest to o wiele szybsza metoda niż czekanie wiele miesięcy na wizytę lekarską).

Wirtualny lekarz – plusy i minusy

Plusów jest naprawdę wiele – oszczędność czasu i pieniędzy, wygoda (wszystko odbywa się w zaciszu własnego domu), komfort.  Do minusów może należeć jedynie fakt, że nie widzimy się na żywo z lekarzem i nie może nas osobiście zbadać, ale możemy mu pokazać ewentualne zmiany na ciele przez kamerkę. 

WiheHospital

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Poradnia ran
usługi stomatologiczne
Usługi Stomatologa

Jesteś zainteresowany reklamą?